Last update: Sat, 9/2/17 11:40 AM-mae
Please submit show results and associated pictures of winners by clicking here.
Instructions on how to prepare and submit results for posting on this site -- Click here
PLEASE NOTE: Starting with June 2010, a (p) means that there are photos with the results

January:
Date
Name
Judge
2 GSDC of Dallas Show#1 / Show#2 M. Brocio / J. Brown
10/11 GSDC of San Jose (p) L. Bankhead / S. Godek
February:
Date
Name
Judge
7/8 Santa Maria San Luis Bay GSDC S. Bloom / D. Stern
14 Shoreline GSDC Specialties AM/PM (p) J. Fox / R. Lortie
15 Illini GSDC Specialties AM/PM (p) R. Orlowski / R. Kindy
21 GSDC of San Antonio AM / PM (p) R. Kindy / M. Chaloux
21/22 Grand Canyon GSDC Obedience & Rally Trials  
22 GSDCA Regional at San Antonio (p) R. Sandell
March:
Date
Name
Judge
14/15 Diablo Valley GSDC (p) N. Grady / P. Putman
21 GSDCA Regional in San Diego S. Newcomb
21/22 GSDC of San Diego County H. Drew / M. Thompson
21/22 GSDC of Greater Raleigh R. Sandell / L. Nogueras
28 GSDC of Sacramento L. Jorgensen / C. Mardecz
29 GSDC of Reno G. Szymczak / R. Drescher
April:
Date
Name
Judge
4/5 Delaware Valley GSDC P. O'Dell / K. Wagner
10 South Pacific Futurity/Maturity G. Berstler
11 GSDCA Regional Specialty J. Graham
11/12 GSDC of Greater Charlotte K. Reynolds / D. Jones
11/12 GSDC of So. Arizona Specialties M. Kurz / J. Walker
12 GSDC of Southern New Hampshire (p) R. Lortie
12 GSDC of Central Massachusetts (p) E. Barritt
18 GSDC of Austin Specialties AM / PM J. Walker / K. Wagner
18/19 GSDC of San Gabriel Valley / GSDC of Los Angeles Co. N. Harper / G. Birch
19 SouthWest Futurity/ Maturity B. Basu
     
25 GSDCA Regional in New Jersey (p) C. Shanedling Stern
26 Mid Atlantic Futurity/Maturity J. Moses
May:
Date
Name
Judge
1 Great Lakes Futurity/Maturity (p) J. Vaught
1 GSDC of New Jersey S. Godek
2 GSDC of Northern Ohio (p) R. Kindy
2 GSDCA Regional in No Ohio (p) E. Barrit
2/3 Central New Mexico Shows H. Drew / M. Imhoff / P. O'Dell
3 GSDCA Regional / GSDC of W PA K. Rkeynolds / B. Newby
9 GSDC of Rolchester NY AM/PM F. Schmidtke / D. Conod
9 GSDC of Washington State (p) J. Root
9/10 Orange Coast(Sat) GSDC of Long Beach (Sat & Sun) J. Guzman / K. Tank / J. Fox
10 GSDC of Washington State (p) P. O'Dell
15 Mid Pacific Futurity/Maturity C. Bartley
15 GSDCA Regional Specialty at MP M. Chaloux
     
24 GSDC of Central Ohio AM/PM (p) M. Imhoff / L. Jorgensen
     
June:
Date
Name
Judge
6 GSDC of North Georgia AM / PM (p) P. Root / J. Bemont
7 South East Futurity/Maturity (p) T. Hower
13 GSDC of Southern New Hampshire J. Walker
13 Bay State GSDC N. Harper
13 GSDCA Regional in St. Louis J. LaRosa
13 GSDC of the Pacific Northwest AM / PM (p) L. Bankhead / G. Birch
13/14 GSDC of St. Louis D. Wylie / J. Guzman
14 North East Futurity/Maturity (p) S. Yergin
14 North West Futurity/Maturity (p) I. Hause
19 Mid West Futurity/Maturity (p) G. Birch
20/21 GSDC of Minneapolis & St. Paul (p) R. Jones / D. Ardoin / R. Drescher
20/21 GSD Fanciers of No California D. Conod / D. Hokkanen
27 GSDC of Alaska (p) P. O;Dell
     
July:
Date
Name
Judge
11/12 GSDC of Greater Oregon & GSDCA Regional (p) M.Imhoff / K. Wagner / J. Walker
31 GSDC of Norlthern Ohio (p) G. Szymczak
August:
Date
Name
Judge
13/14 Pikes Peak GSDC / GSDCA Regional L. More / J. Bendt
22/23 Great Salt Lake GSDC & GSDCA Regional J. LaRosa / C. LaRosa / E. Carson
29 Northern New Jersey GSDC (p) L. Terricone
September:
Date
Name
Judge
5 GSDCA Regional in Wisconsin (p) M. Chaloux
5 GSDC of WIsconsin (p) G. Altman
6 GSDC of Wisconsin (p) L. Bunch
12    
13 GSDC of Western PA (p) D. Jones
19/20 GSDCSGV, GSDCA Regional, GSDCLA K. Reynolds / C. Caarter / N. Nellis
25-27 4 Colorado Specialties G. Henson / H. Stiefferman/ J. Guzman / S. Bloom
October:
Date
Name
Judge
13 GSDCA Regional C. Battaglia
9-17

GSDCA NATIONAL
2015 Full Catalog

Best of Breed/Selects (p)
Futurity/ Maturity (p)
6 -- 9 Month Puppy Classes (p)
9 -- 12 Month Puppy Classes (p)
6 -- 12 Month Long Coat Puppy Classes (p)
12 -- 15 Month Classes (p)
15 -- 18 Month Classes (p)
Novice Classes (p)
Amateur Owner Handled Classes (p)
Bred By Exhibitor Classes (p)
American Bred Classes (p)
OPEN Classes -- Regular and Long Coats (p)
VETERAN Classes (p)
JUNIOR SHOWMANSHIP Classes (p)

PERFORMANCE EVENTS
Photos of Performance Winners
Tracking Trials
Obedience Trials 2015 Catalog above
Rally Trials See 2015 Catalog above
Herding Trials
Herding Instinct Trials
Agility Trials
---- Monday
--- Tuesday

 
16-18 GSDCA Sieger Show  
31 GSDC of Greater Washington (p) J. Guzman
31 GSDC of Anne Arundel (p) R. Lortie
November:
Date
Name
Judge
1 GSDC of Greater Washington (p) E. Trocki
December:
Date
Name
Judge
5 GSDC of Eastern Virginia P. Root
5 GSDCA Regional in Virginia J. Root
5 GSDCA Regional / Grand Canyon GSDC (p) J. Guzman / J. Moses
6 GSDC of Eastern Virginia (p) H. Stiefferman
6 Grand Canyon GSDC (p) S. Moses