2009 GSD Specialty Shows

Listed by month in descending order

Click here to see the 2008 Show Results

Last update: Sun, 7/12/09 5:36 PM -mae

Please submit show results and associated pictures of winners by

Futurities:
Date
Name
Judge
     
December:
Date
Name
Judge
 
November:
Date
Name
Judge
   
October:
Date
Name
Judge
   
September:
Date
Name
Judge
August:
Date
Name
Judge
   
July:
Date
Name
Judge
June:
Date
Name
Judge
28
GSDC of Toledo - June Show Rick Gschwender
27/28
GSD Fanciers of No. California R. Moore / D. S. Strasser
20/21
GSDC of Minneapolis & St. Paul Lew Bunch / M. Chaloux
19/20
GSDC of the Quad Cities C. Walkowicz / K. Hynek
14
GSDC of the Pacific NW -- AM & PM Shows E. Trocki / K F Casteel
14
GSDC of New Hamshire D. Jones
13
NORTHWEST FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Terry Hower
7
NORTHEAST FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Jack Newton
6/7
GSDC of Greater Kansas City D. Ardoin / F. Migliore
6
GSDC of Greated New Haven Joan Fox
5
MID WEST AMATEUR FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Patty Szymczak
5
MID WEST FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Fran Ford
May:
Date
Name
Judge
31
Southern New Jersey GSDC Margaret Kurz
31
Great Salt Lake GSDC Cyndi Flautt
30
MID PACIFIC FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Pam Stoesser
30
Woolverine GSDC of West Michigan Joe LaRosa
29
GREAT LAKES FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Cathy Darnell
25
MID ATLAN. AMATEUR FUTURITY/MATURITY -- PDF or HTML
Susan Witmer
25
MID ATLANTIC FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Cindy Bartley
24
GSDC of Oregon  AM / PM Shows B. Hefner / K. Reynolds
24
GSDC of Eastern Virginia J. Noya
23
GSDC of Northern Virginia J. Bemont
22/23
GSDC of Greater Cincinnati G. Winchell / L. Jorgensen
16/17
GSDC of Oklahoma & Tulsa J. Walker / C. Flautt / A. Bartley
16/17
GSDC of Alaska Denise Dean / Kevin Reynolds
10
GSDC of Washington State Charles Mardecz
9
GSDC of Washington State Robert Freeney
3
GSDC of Western PA Nancy Glabicki
3
Rocky Mountain GSDC Lanalee Jorgensen
2
GSDC of No. Ohio Francis Lee Ford, Sr.
2
GSDC of Toledo Fred Migliore
2
SOUTH WEST FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML
Debra Hokkanen
1
Rocky Mountain GSDC Vicki Migliore Roye
1
GSDC of Northern New Jersey Ed Barritt
April:
Date
Name
Judge
26
John Bemont
25/26
Charlotte & Joseph LaRosa
12
SOUTH EAST FUTURITY & MATURITY -- PDF or HTML Jamie Walker
11/12
GSDC of Southern Arizona Lew Bunch / Vicky Roye
10
SO. PACIFIC FUTURITIES & MATURITIES -- PDF or HTML
(Amat) S. Speer /(Reg) K. Wagner
5
Delaware Valley GSDC Gloria Birch
4/5
GSDC of Central Indiana R. Jones / V. Migliore_Roye
4/5
GSDC of Long Beach / GSDC of Orange Coast J. Walker / R. Funk
4
Diamond State GSDC Illeana Nogueras
March:
Date
Name
Judge
29
GSDC of Reno -- AM / PM Shows R. Hamm / E. Trocki
28/29
GSDC of Memphis F. Fasano / J. Bemont
28/29
GSDC of Greater Charlotte R. Funk / R. Slay
28
GSDC of Sacramento -- AM / PM Shows R. Drescher / M. Mickelson
21/22
GSDC of San Diego County J. Rand / J. Newton
21/22
GSDC of Beaumont R. Sandell / J. Graham
20/21
GSDC of Greater Raleigh A. Bartley / G. Szymczak
14/15
Diablo Valley GSDC D. Wylie / C. Flautt
February:
Date
Name
Judge
21
GSDC of Austin Chaloux / Jones
20/22
GSDC of San Antonio Smith / Cheeks
14/15
GSDC of Southern Nevada John Bemont / Randolf Darnell
14/15
Shoreline GSDC Bart Bartley / L. Jorgenson-Law
13
GSDC of Illini Ed Barritt
7/8
Santa Maria / San luis Bay GSDC J. Martin / D. Farrell
7/8
GSDC of Greater Miami Randy Hamm / Pam Stoesser
January:
Date
Name
Judge
10/11 Golden State GSDC of San Jose Altman/Fasano
5 GSDC of No. Florida -- PM Show Ed Barritt
5 GSDC of No. Florida -- AM Show Randy Darnell